33. Niedziela Zwykła, 18.11.2018r.

• W tą niedzielę przeżywamy w całym Kościele II Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszki dla potrzebujących oraz na pokrycie kosztów organizacji święta ubogich. Puszka jest wystawiona przy głównym wyjściu z kościoła, pod chórem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

• W poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

• We wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

• W środę – wspomnienie Ofiarowania NMP.

• W czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

• W piątek o godz. 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; o godz. 10.30 – zbiórka ministrantów.

• W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego; na Mszy św. o godz. 10.00 przyjmiemy kandydatów i ministrantów młodszych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy rodziców i rodziny tych chłopców na Mszę św.

• Od 2012 r. Fort „Skotniki”, przy ul. Kozienickiej 24 jest siedzibą Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ze względu na małą ilość dokumentów dotyczących tych tematów, dyrekcja Centrum prosi o kontakt osoby, które mają jakieś informacje dotyczące fortu, może pamiętają jeszcze czasy wojenne czy powojenne i jakieś wydarzenia związane z Fortem „Skotniki”. Szczegółowe informacje znajdują się na Ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

• W ostatni piątek zmarła babcia naszego ks. wikariusza Pawła. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada o godz. 13.00 w Parafii św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy. Łączymy się w żalu z ks. Pawłem i jego rodziną. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Chorwacja 2019

Wczasy na Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny 06-13.07.2019

I dzień

Wyjazd z wyznaczonego miejsca o godz. ……..

Trasa przez Słowację, Węgry (przejazd przez centrum, wjazd na Górę Gelerta: „Budapeszt nocą”) i dalej do Chorwacji.

II dzień

Przyjazd do Omišu. Rejs łodziami Cetynią w kaniony górskie. Czas wolny, plażowanie i kąpiel. W godzinach popołudniowych przejazd do Vionicy, zakwaterowanie, obiadokolacja.

III dzień

Śniadanie przejazd do Gradača. Rejs statkiem na wyspę Hvar do Sučuraju, zwiedzanie, plażowanie i kąpiel. W drodze powrotnej Fish Picnic na statku. Powrót do Vionicy – obiadokolacja.

IV dzień

Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny. Zwiedzanie: XVI-wieczny kamienny Stary Most i Stare Miasto. Przejazd nad Kravicę, zwiedzanie wodospadu, plażowanie i kąpiel. Powrót do Vionicy, Obiadokolacja.

V dzień

Śniadanie. Dojazd do Dubrownika, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przejazd do Slano. Plażowanie i kąpiel. Powrót do Vionicy. Obiadokolacja.

VI dzień

Śniadanie. Przejazd do Medziugorie, wejście na Górę Objawień. Czas wolny na zakup pamiątek. Dla chętnych plażowanie i kąpiel na basenie. Powrót do Vionicy. Obiadokolacja.

VII dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Splitu. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana. Rejs statkiem do Trogiru. Zwiedzanie Starego Miasta. Plażowanie, kąpiel. Zakupy.

W godzinach wieczornych wyjazd do kraju.

VIII dzień

Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach południowych

Koszt wycieczki 490 zł + 180 euro dla grupy 45osób

Cena zawiera:

zakwaterowanie, ubezpieczenie NNW na czas wyjazdu, przejazd autokarem klimatyzowanym, śniadania, obiadokolacje, pilot na całej trasie, przewodnicy miejscy, opłaty autostrad i parkingów.

WYMAGANY: Ważny paszport lub dowód osobisty.

Uwaga:

W koszt wycieczki nie są wliczone: rejs łodziami Cetynią 5 € od osoby,

bilet wstępu na basen 3,60 € od osoby

Uruchomienie strony internetowej naszej parafii

Z radością informujemy, że udało nam się uruchomić stronę naszej parafii.