6. Niedziela Zwykła, 17.02.2019r.

 W piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła; o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

 W sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika; o godz. 10.30 w salce na plebanii odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

 Spotkania scholi odbywają się w piatki o godz. 16.30 w salce na plebanii.

 Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę "Sanktuaria Wschodniej Polski", w dniach 6 - 7 kwietnia br. W programie Jabłeczna - Kodeń - Grabarka - Białystok - Kruszyniany - Sokółka. W tych miejscach rozgrywała się wielka historia naszej Ojczyzny, a kiedyś był to środek Polski. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły i zapisy do końca lutego u ks. Piotra.

 Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Piotr Pstuś, lat 38. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Sanktuaria wschodniej Polski

Sanktuaria wschodniej Polski – 2 dni

JABŁECZNA – KODEŃ – GRABARKA – BIAŁYSTOK – KRUSZYNIANY - SOKÓŁKA

TERMIN: 06 – 07.04.2019

DZIEŃ 1: Jabłeczna - Kodeń - Grabarka

O ustalonej godzinie (bardzo wcześnie rano) zbiórka uczestników pielgrzymki na parkingu przy Parafii, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. W godzinach południowych dotrzemy do Jabłecznej, gdzie zobaczymy zespół cerkiewno-klasztorny, jeden z najważniejszych ośrodków monastycyzmu prawosławnego w Polsce. Następnie przejazd do Kodnia - nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. Msza Św. Potem udamy się                          do Grabarki „prawosławnej Częstochowy”, gdzie zwiedzimy monastyr prawosławny oraz Prawosławną Świętą Górę – Wzgórze Pokutników. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2: Białystok, Kruszyniany, Sokółka

Rano śniadanie, a następnie przejedziemy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, by pomodlić się przy grobie Bł. Michała Sopoćki – duchowego przewodnika św. Faustyny. Msza Św. Dalej przejedziemy do Kruszynian. To egzotyczne miejsce związane jest z polskimi Tatarami, gdzie mieszkają do dziś. Zobaczymy tatarski meczet, mizar – tatarski cmentarz . Po zakończonym zwiedzaniu zatrzymamy się  w Sokółce, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny – jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa  i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Po południu udamy się w drogę powrotną do domu. Przyjazd w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

CENA: 430 zł / os - Cena skalkulowana dla grupy min. 44 osoby

CENA ZAWIERA:

• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM zgodnie z programem (klimatyzacja, barek - płatny we własnym zakresie, DVD, rozkładane fotele), 1 NOCLEG W HOTELU  ***  (Pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami), WYŻYWIENIE 1 RAZ DZIENNIE: 1 śniadanie, 1obiadokolacja, UBEZPIECZENIE GRUPY, NNW, KL, choroby przewlekłe, OPIEKĘ PILOTA, PROGRAM ZWIEDZANIA, PODATEK VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, wjazdów do miast, , TAKS turystycznych (łącznie 35 zł - płatne u pilota w autokarze) , napojów do obiadokolacji;
  • świadczeń nie wymienionych w ofercie

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

Uruchomienie strony internetowej naszej parafii

Z radością informujemy, że udało nam się uruchomić stronę naszej parafii.