26. Niedziela Zwykła, 26.09.2021r.

• W tą niedzielę odbywa się w kościołach w Polsce tradycyjne liczenie wiernych.

• Na prośbę naszego arcybiskupa dzisiaj zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Puszka znajduje się przy głównym wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

• W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

• We wtorek– wspomnienie św. Wacława, męczennika.

• W środę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

• W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

• W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła i pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 – spowiedź św.

• W piątek zapraszamy uczniów klas 7 i 8 na uroczyste rozpoczęcie przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uroczysta Msza św. dla nich będzie o godz. 18.00, po której otrzymają indeksy na najbliższy rok, w których będą odnotowywali swoją obecność na nabożeństwach i Mszach św. niedzielnych. Przed Mszą św. zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. Jednocześnie zapraszamy do zapisania się u ks. Pawła wszystkich tych, którzy tego jeszcze nie uczynili.

• Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się przy parafii, a nie w szkole.

• W piątek także po Mszyśw. wieczornej - kolejny wieczór uwielbienia w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

• Przypominamy, że dzieci które w tym roku chodzą na pierwsze piątki zostają na Mszę św. i przyjmują na niej Komunię św. Pierwszy piątek ma znaczenie, gdy w czasie Mszy św. przyjmujemy Komunie św., a do spowiedzi zawsze można przystąpić w innym dniu.

• W piątek, 1 października o godz. 17.30 - rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane przez cały październiki o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych tym bardziej, że patronką naszej parafii jest Matka Boża Różańcowa. Będziemy się modlić za Ojczyznę, Ojca św., za parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież, za misje, chorych i cierpiących, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego za odmówienie przynajmniej pięciu dziesiątków w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej.

• Róża Różańcowa Rodziców będzie prowadzić w październiku nabożeństwo Różańcowe w soboty i w niedziele o godz. 17.30. Chętnych rodziców, którzy chcieliby należeć do tej Róży, prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Spotkanie organizacyjne tej Róży odbędzie się w tą niedzielę o godz. 16.00 w salce w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!

• W sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe.

• W sobotę też od godz. 9.00 - odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Chętnych prosimy zgłaszać do ks. Pawła.

• Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę, 2 października o godz. 10.00, w salce na plebanii.

• W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją, będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii, czyli odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach krakowskich, komunijnych, młodzież, wszystkie grupy działające przy naszej parafii. Jest to również okazja do uzyskania odpustu zupełnego, dla żyjących w stanie łaski uświęcającej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed odpustem będzie w piątek, od godz. 17.00.

• Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00.

• Serdecznie zapraszamy dzieci do zaangażowania się w scholę parafialną. Próby będą się odbywać w każdą niedzielę o godzinie 9.15, w kościele. Zapisy i bliższe informacje u Siostry Rut. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież grającą na instrumentach muzycznych.

• Już dziś zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie grupy Młodzi Duchem, które będzie miało miejsce w poniedziałek, 4 października po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.

Uruchomienie strony internetowej naszej parafii

Z radością informujemy, że udało nam się uruchomić stronę naszej parafii.