Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 1.04.2018r.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego i uroczystego przeżycia tych Świąt w naszej wspólnocie parafialnej, a szczególnie Siostrze Apolonii za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i całodniowe czuwanie w kościele w piątek i w sobotę, Siostrze Michaeli za prowadzenie w piątki Wielkiego Postu Dróg Krzyżowych i adoracji w Wielki Piątek dla dzieci, Siostrze Alinie i scholce młodzieżowej za prowadzenie śpiewu, Panu Romanowi Janawie za wykonanie dwóch tabernakulów, dzięki którym mogliśmy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek przenieść wszystkie puszki z Komunią Św. do Ciemnicy i Grobu Bożego, ministrantom i lektorom za posługi liturgiczne, młodzieży studenckiej i pracującej oraz grupie „Młodzi Duchem” za czynny udział w Liturgii Triduum oraz za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, młodzieży z Grupy Apostolskiej za odwiedzenie chorych z życzeniami od całej parafii. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za adorację w Wielki Czwartek w intencji powołanych oraz o powołania, Panom z Rady Parafialnej czytającym Pasję, harcerzom ze Szczepu Ruczaj trzymającym straż przy Grobie w Wielką Sobotę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu, za baranki wielkanocne i zaangażowanie w akcję pomocy dla Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej, właścicielom sklepów i studentom naszej parafii za jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Niech Pan obficie wynagrodzi każdy włożony trud.

 Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Decyzją naszego ordynariusza, składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 W tym tygodniu, o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędą się kolejne spotkania dla uczniów, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: dla klas VII szkoły podstawowej – we wtorek; dla klas II gimnazjum – w środę; dla klas III gimnazjum – w czwartek.

W piątek od godz. 17.30 - spowiedź pierwszopiątkowa.

 W sobotę wyjazd do chorych z Panem Jezusem od godz. 9.00. Chętnych, którzy nie są jeszcze zapisani, prosimy zgłaszać u ks. Pawła.

 W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej - spotkanie Studentów i Młodzieży Pracującej.

 Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie Młodych Duchem w poniedziałek, 9 kwietnia o godz.19.00 do salki na plebanii.

 Zwycięzcami konkursu palm w Niedzielę Palmową zostali:

Palma najwyższa –

1. Kacper Madej,

2. Kuba Wróbel.

3. Zuzia Bułas;

Palma najpiękniejsza:

1. Zuzia Bułas,

2. Weronika Maciocha,

3. Magda Wojnar.

Gratulujemy!!!

 

 Wszystkim Parafianom, naszym Gościom i sobie życzymy z okazji tych Świąt, aby zmartwychwstały Chrystus pomógł nam w przezwyciężaniu naszych słabości, pokus i wszelkiego zła. Niech otwiera nas na działanie Ducha Świętego, abyśmy podążając śladami naszego Pana, doświadczali duchowego pokoju, miłości, i radości.