31. Niedziela Zwykła, 5.11.2017r.

• Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach św. będzie wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Przed Mszą św. o godz. 10.00 wyruszy do kościoła na Eucharystię „Korowód Świętych”. Dzieci chcą w ten sposób uczcić Uroczystość Wszystkich Świętych.

• W tą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

• Dzisiaj też, na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, a po Mszy świętej wieczornej – na spotkanie Studentów i Młodzieży Pracującej.

• Zapraszamy na spotkanie grupy „Młodzi Duchem”, które odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada o godz. 19.00 na plebanii.

• W czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto).

• W piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości.

• W przyszłą niedzielę, 12 listopada, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki dla ubogich, w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Pierwszym Światowym Dniem Ubogich.

• W przyszłą też niedzielę harcerki z Zastępu „Wigry”, będą sprzedawały ciasto przed kościołem po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wyjazd harcerek na zimowisko.

• Spółka Green Office wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w parafiach krakowskich zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii odbędzie się ona w najbliższą środę, 8 listopada o godz. 13.00 na parkingu za kościołem. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach przy prasie katolickiej.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Zofia Węglarz, lat 86. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.