Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Katechizacja

Katecheza szkolna

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA TERENIE PARAFII

 

Na terenie naszej parafii znajdują się następujące szkoły i przedszkola:

- Szkoła Podstawowa nr 66 przy ul. Skotnickiej 86

- Przedszkole Samorządowe nr 23 przy ul. Skotnickiej 86

- Publiczne Przedszkole "Stokrotki" przy ul. Skotnickiej 101

- Niepubliczne Przedszkole  "Kropelka" przy ul. Słabego 18

- Przedszkole Waldorfskie "Ziarenko" przy ul. Kozienickiej 17

W Szkole Podstawowej nr 66 i Przedszkolu nr 23 naukę religii prowadzą: Ks. mgr Piotr Pilch oraz Siostra mgr Sawia ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa.

 

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. odbywa się na katechezie w szkole oraz poprzez Msze św. dla dzieci, nabożeństwa i spotkania z dziećmi i rodzicami w parafii. Spotkania z rodzicami odbywają się zasadniczo w pierwsze niedziele miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Dzieci z klas III przystępują do I Komunii św. w II niedzielę maja, a rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV przeżywają w III niedzielę maja. Za przygotowanie dzieci do I Komunii św. jest odpowiedzialny ks. wikariusz Piotr Pilch.

W 2023 r. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 14 maja, na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 maja, na Mszy św. o godz. 11.30.


SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Przy parafii prowadzone jest także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla klas VII i VIII szkoły podstawowej. Sakrament ten udzielany jest na wiosnę, młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej. Spotkania dla młodzieży odbywają się w salce katechetycznej na plebanii, o godz. 18.30. Przygotowanie prowadzi ks. wikariusz Robert Michałek.

Bierzmowanie w 2023 r. odbędzie się we wtorek, 21 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Udzieli go ks. bp. Robert Chrząszcz.


 


Msze święte

Niedziela:
8.00; 10.00; 11.30; 18:00

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Strony kościoła
Wydawnictwa
Czytelnia
Prasa katolicka