Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Katechizacja

Katecheza szkolna

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA TERENIE PARAFII

 

Na terenie naszej parafii znajdują się następujące szkoły i przedszkola:

- Szkoła Podstawowa nr 66 przy ul. Skotnickiej 86

- Przedszkole Samorządowe nr 23 przy ul. Skotnickiej 86

- Publiczne Przedszkole "Stokrotki" przy ul. Skotnickiej 101

- Niepubliczne Przedszkole  "Kropelka" przy ul. Słabego 18

- Przedszkole Waldorfskie "Ziarenko" przy ul. Kozienickiej 17

W Szkole Podstawowej nr 66 i Przedszkolu nr 23 naukę religii prowadzą: Ks. mgr Piotr Pilch oraz Siostra mgr Michaela ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa.

 

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. odbywa się na katechezie w szkole oraz poprzez Msze św. dla dzieci, nabożeństwa i spotkania z dziećmi i rodzicami w parafii. Spotkania z rodzicami odbywają się zasadniczo w pierwsze niedziele miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Dzieci z klas III przystępują do I Komunii św. w II niedzielę maja, a rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV przeżywają w III niedzielę maja. Za przygotowanie dzieci do I Komunii św. jest odpowiedzialny ks. wikariusz Piotr Pilch.

W 2021 r. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 9 maja, na Mszach św.: klasa 3a - o  godz. 10.00; 3b - o godz. 11.30; klasa 3c - o godz. 13.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 16 maja, na dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 (dla wszystkich klas).


SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Przy parafii prowadzone jest także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla klas VII i VIII szkoły podstawowej. Sakrament ten udzielany jest na wiosnę, młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej. Spotkania dla młodzieży odbywają się w salce katechetycznej na plebanii, o godz. 18.30. Przygotowanie prowadzi ks. wikariusz Paweł Sułko.

W roku 2021 bierzmowanie odbędzie się 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.00.